Вітаміни для тих, хто худне

У гонитві за стрункістю ті, хто худне легко забувають про здоров’я, вживаючи в їжу тільки ті продукти, які допомагають знижувати зайву вагу. Але хто думає про те, що організму для нормального функціонування потрібні і вітаміни, і мікроелементи. Ось і виходить, що втрачаючи вагу, що сидять на дієтах, втрачають і здоров’я, набуваючи нових проблем.

Запитайте будь-якого дорослого – він впевнено відповість, що таке вітаміни і для чого вони потрібні. Вітаміни – це такі біологічно активні речовини, без яких нормальне функціонування організму неможливе.

Вітаміни в організмі не синтезуються, а надходять виключно з їжею. Їх відсутність може призвести до підвищеної стомлюваності та хронічної втоми, зниження працездатності, частих простудних захворювань.

Сидіть на дієті і помічаєте, що сильно втомлюєтеся і часто вболіваєте? Це ознака гіповітамінозу. Якщо ваша дієта виключає злаки, хліб та крупи, це може призвести до дефіциту вітамінів В6, В1, селену, Е та магнію. Обмежуєте молочні продукти – чекайте дефіциту вітамінів В2, В3, В5, А, D, Е. Дефіцит вітамінів А, Е та D призводить до погіршення стану шкіри, волосся та нігтів і робить обличчя сірим.

Ситуацію змінить лише прийом полівітамінних препаратів. При виборі комплексу звертайте увагу на кількість вітамінів, що входять до його складу – повинні бути представлені і водорозчинні, і жиророзчинні.

Фахівці стверджують, що процес зниження ваги проходить набагато швидше, якщо в раціоні харчування людини, що худне, повноцінний вміст вітамінів, які беруть безпосередню участь у розщепленні жиру. До того ж, брак вітамінів може призвести людину на дієті до зриву: немає вітамінів – немає відчуття насичення, хочеться їсти знову і знову.

Вітаміни впливають і на настрій. За їхнього дефіциту відзначаються погіршення настрою і навіть депресія, яку більшість людей звикла заїдати чимось смачним і корисним.

До полівітамінного комплексу обов’язково повинні входити такі вітаміни: С (знижує рівень холестерину в крові), група В (звільняють енергію жирів, вуглеводів та білків, позитивно впливають на роботу щитовидної залози), фолієва кислота та мінерали – цинк, мідь та залізо.

Дотримуючись дієти, намагайтеся робити харчування якомога різноманітнішим. Уникайте односторонніх дієт, вони можуть бути небезпечні для здоров’я. Якщо дотримуєтеся маложирної дієти, не забувайте приймати щодня по 1-2 чайні ложки рослинної олії.

Уважно дослухайтеся до свого організму. Захотілося жирної риби чи вершкового масла – організм подає сигнал про нестачу якихось речовин. Багато дієтологи рекомендують робити невеликі перерви між курсами прийому полівітамінних препаратів, наприклад, кілька тижнів після кожного прийому.